DAHA BÜYÜK
DAHA GÜÇLÜ
DAHA HEYECANLI
DİDİM AÇIK DENİZ SPORTİF BALIK AVI YARIŞMASI,
D-MARİN EV SAHİPLİĞİNDE BU YIL  19-22 Ağustos 2021 TARİHİNDE YAPILIYOR
D-Marin Didim ve DOST (Didim Offshore Sportfishing Tournament), sportif ve amatör balıkçılık tutkunlarını yeni bir yarışma ile bir araya getiriyor.
Her yıl heyecanla beklenen  Didim Açık Deniz Sportif Balık Avı Yarışması’nın ikincisi , 20-23 Ağustos 2020 tarihlerinde D-Marin Didim ev sahipliğinde Güllük Körfezi’nde gerçekleştirilecek.
Yarışmada yörede bulunan Mavi Kanat Orkinos, Kılıç Balığı, Sinarit, Trança, Fangri, Akya, Lambuka gibi balıkları avlayacak. Turnuva kuralları dahilinde puanlanan balıklar ekiplere sürpriz ödüller kazandıracak.
Son yıllarda dünyanın en popüler doğa sporları arasında sayılan “sportif balıkçılık” ülkemizde de binlerce kişi tarafından takip ediliyor. Bu spor için oldukça elverişli denizlere sahip olan ülkemizde birçok doğa ve deniz sever, düzenlenen balık avı turnuvalarına büyük bir ilgiyle katılıyorlar.
Bu etkinlikle önemli bir deniz turizm çeşidi olan sportif balıkçılığın turizme, ekonomiye ve çevreye olan önemli katkılarından yola çıkan DOST, Doğu Akdeniz çanağında marinacılık ve yatçılık sektörünün gelişimine ve büyümesine katkıda bulunmak; iş ortaklarına değer yaratarak, sürdürülebilir çevre ve balıkçılık konusunda önemli bir farkındalık yaratmayı amaç ediniyor.
Türkiye’de sportif balıkçılığa yeni bir kapı daha açan yarışmanın Didim turnuvasına bu yıl D-Marin Didim ev sahipliği yapıyor ve destek veriyor.

Leave a reply